Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 16. 10. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Cez tieto kanály dažďová voda nepotečie...

Miloš Majko02. 07. 2019 15:13:03Aktuálne témy

Stále častejšie krátkodobé, no o to intenzívnejšie dažde, ktoré rozcestovanejší ľudia poznali výlučne z tropických oblastí sveta charakterizovaných monzúnovým podnebím sa stáva realitou aj u nás. Pri spomenutých dažďoch za niekoľko minút naprší veľké množstvo vody. Táto sa zpravidla leje po cestách a chodníkoch smerom v závislosti od ich vyspádovania. V Thajsku a ďalších krajinách charakteristických krátkodobými intenzívnymi dažďami, ale aj na juhu Európy, teda v Španielsku, Taliansku či Grécku cesty v prímorských oblastiach spádujú tak, aby voda narobila minimálne škody.  Nechajú ju odtiecť jednoducho do mora.

My more žiaľ nemáme a na odvodnenie veľklých vybétónovaných a vyasfaltovaných plôch má slúžiť kanalizácia. Ak kanalizácia nefunguje, voda pri návalových dažďoch končí v pivniciach či obchodných priestoroch situovaných na prízemí.

Áno, aj kanalizácia si s návalovými dažďami ktoré mesto postihli už niekoľko krát, ihneď poradiť nemusí. Kapacita odtoku vody, resp. priepustnosti kanalizácie je obmedzená, no logicky - raz voda zhromaždená pri kanáloch odtečie. Zo skúseností vieme, že počas dažďov sa napršaná  voda valí aj po ulici M.R.Štefánika a to smerom ku svetelnej križovatke. Asi si vodič kladie otázku, prečo nie do kanálov.

Pozrime sa teda na dôvod. Toto sú dva kanály na tejto ulici. Sú umiestnené presne za sebou.

Z tohto kanála  rastie burina a vidieť, že nie prvý rok.

Kanály sú úplne zanesené tvrdou hlinou a čistené evidentne neboli roky. "Zlé jazyky" hovoria, že od rekonštrukcie vozovky. To snáď nie, no vzhľadom na ich stav je úplne jedno ako dlho čistené neboli - jednoducho sú nefunkčné.

Z tohto rastie burina a vidieť, že nie prvý rok.

Pre objektivitu prinesenej informácie pripomíname, že  prejazd mestom Sereď, teda  cesta na ul. M.R.Štefánika nie je mestskou komunikáciou. Vodič, ale ani chodci však toto veľmi nerozlišujú. Funkčný má byť systém. A jeho funkčnosť nezabezpečuje samotný občan. Ten "len" platí tých, ktorí sú za funkčnosť systému zodpovední...

Môžeme teda konštatovať, že "Cez tieto kanály dažďová voda nepotečie...". Zato namiesto údržby kanálov, momentálne môže správca komunikácie na miesto  poslať kosačku. Aby sa onedlho štátna cesta 1. triedy nepodobala na neudržiavaný lesík pri Váhu.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign