Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 19. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Nepodarená predvolebná vizitka primátora Tomčányiho za mesiac tretíkrát je zarastená burinou

Miloš Majko06. 08. 2019 20:25:24Tak to vidím ja...

Sereď |  Tentokrát je potrebné objektívne konštatovať, že trojuholník pred nadjazdom od Trnavskej a Bratislavskej ulice je úhladne skosený, čo nahráva domnienke, že vedenie mesta si na základe primeranej verejnej kritiky občanov a nášho média uvedomilo svoje povinnosti.

Štrkom vysypaný nápis SEREĎ realizovaný za tisíce Eur v predvolebnom roku sa asi stane "nočnou morou" primátora Tomčányiho. Po našej kritike bola burina z nápisu SEREĎ vytrhaná, no objavila sa opätovne za necelé dva týždne. Niekto pozornejší si to všimol a burinu nechal odstrániť aj v pondelok pred dvomi týždňami.

Medzičasom sme v súlade so zákonom 211 požiadali vedenie mesta o informácie, či objednalo vyhotovenie "diela" z použitých, obúchaných obrubníkov a hrdzavých roksorov, alebo z materiálov nových. Cena diela prezentovaná aj na stránkach SOL by napovedala tomu, že dielo malo byť urobené z tvárnic vyrobených na zákazku s ukážkovou kvalitou a nie tak ako ho vidíme dnes. Totižto stačili opätovne dva týždne a nepodarenú vizitku primátora Tomčányiho opätovne zarastá burina. Tentokrát je doplnená aj zbytkami pokosenej buriny, čo skutočne vytvára dojem, že nápis SEREĎ by bolo vhodnejšie obaliť do čiernej fólie a nerobiť mestu zbytočne hanbu.

Za 3500 Eur teda s najväčšou pravdepodobnosťou mesto od dodávateľa dostalo skutočne len obité obrubníky podopreté hrdzavými roksormi a možno 2 m3 primátorom obľúbeného makadamu, z ktorého časť je natretá na červeno a zafarbeným makadamom je urobený nápis SEREĎ. Podľa sústavného prerastania buriny cez makadam spôsobuje pravdepodobne nedostatočné, nevhodné alebo žiadne vypodloženie vysypaného makadamu izolačnou fóliou.

Pred niekoľkými rokmi som sa v súvislosti s asfaltom na cyklotrase, z ktorého asi po 3 mesiacoch vyrastala burina, telefonicky spojil so šéfom realizačnej firmy, ktorá na práce dala 5 ročnú záruku. Keď som sa ho pýtal na to, ako je to možné, aký podklad a následne asfalt na cyklotrasu aplikovali, konateľ spoločnosti mi bez okolkov povedal, či si myslím, že za tie peniaze sa to dá urobiť kvalitne.

Že by sa aj konateľovi spoločnosti, ktorá realizovala nápis SEREĎ tých 3500 Eur asi málilo?

Vyzývam obyvateľov mesta, aby sa išli osobne pozrieť k nápisu a sami ohodnotili, koľko by boli ochotní zo svojich vlastných finančných prostriedkov za takto vykonanú prácu firme zaplatiť.

A týmto verejne vyzývam primátora mesta Sereď Ing. Martina Tomčányiho, aby sa písomne občanom vyjadril, či by vo vlastnom rodinnom dome a za vlastné peniaze za takto vyhotovené "dielo" zaplatil toľko, čo zaplatilo mesto z daní nás občanov.

Fotografie uverejnené pri tomto článku pochádzajú zo včerajška. Dnes doobeda bola burina asi o pol cm vyššia.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign