Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 19. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Nezákonne vyplateným odmenám viceprimátorovi Veselickému, sa venuje časopis ŽIVOT

Miloš Majko07. 08. 2019 01:36:09Aktuálne témy
159

Dnes by ste ešte mali mať možnosť zakúpiť si časopis ŽIVOT, ktorý sa v článku  pod tiulom  "                 Venuje nazákonne vyplácaným odmenám viceprimátorovi Veselickému počas 8 rokov jeho pôsobenia vo funkcii. Ide teda o dve volebné obdobia, počas ktorých ich bez právneho základu, teda svojvolne  Veselickému  určil primátor  Martin Tomčányi.

Veselický nemal problém nezákonne vyplácané odmeny mesačne prijímať a to napriek tomu, že v minulosti bol hlavným kontrolórom mesta a teda mal mať vedomosť o tom, čo hovorí zákon. Zákon je ale povinný ovládať  a hlavne rešpektovať samotný primátor a štatutár mesta  Ing. Martin Tomčányi. Z už uverejnených článkov v minulosti ale vieme, že v niekoľkých prípadoch si s dodržiavaním zákonov práve primátor Tomčányi ťažkú hlavu nerobí. Dokonca nemal problém nezákonné postupy Mesta Sereď aj verejne obhajovať, čo už ním momentálne zastávaný  úrad dehonestuje a jeho vážnosť neodvratne ťahá do stále hlbšieho morálneho bahna.

Zvláštny až arogantný postoj primátor predviedol aj na rokovaní MsZ, kde poslancom boli predložené výsledky kontroly vykonanej hlavnou kontrolórkou Horváthovou. Práve ona skonštatovala, že primátorovi mesta neprináležalo o výške odmien rozhodovať a  takýmto konaním si neoprávnene privlastnil právo zákonodarcom priznané výlučne poslancom MsZ.

Ako na rokovaní MsZ, tak v následných komunikáciách je viditeľné až nepochopiteľné zľahčovanie situácie a to nielen samotným primátorom, ale aj jeho zástupcom Veselickým, ktorý nezákonne prijaté odmeny vo výške takmer  150 000 Eur prijal. Veselický sa pýta, čo on porušil? Nuž, odpoveď je pomerne jednoduchá - prijal to, čo mu bolo vyplatené nie v súlade s platnými zákonmi SR. A nie zo súkromných peňazí, ale z verejných finančných zdrojov. A to sa samostatne nevenujeme roku 2018, kedy jeho odmeňovaniu nasadili povestnú "korunku". (viac v správe hlavnej kontrolórky publikovanej tu:      )

Zástupca primátora Veselický ani jeho šéf Tomčányi sa doteraz verejne nevyjadrili, ako mienia nezákonný stav napraviť. A to nielen pri vyplatených odmenách, ale aj iných bonusoch, na ktoré podľa stanoviska hlavnej kontrolórky  nemal nárok a napriek tomu ich prijal.

Viceprimátor a hovorca primátora  Veselický nám služobný mobilný telefón cez pracovnú dobu stále nedvíha a na nielen tému ním nezákonne prijatých odmien nekomunikuje. Stále sa tvári, že nekomunikuje len s jednou osobou no neuvedomuje si (alebo si uvedomuje a koná tak úmyselne), že on zo svojej pozície a verejnej funkcie nesmie robiť rozdiely medzi občanmi a novinármi, nakoľko je platený z verejných finančných zdrojov  a takýmto postupom môže mestu zabezpečiť žalobu. 

V každom prípade to vyzerá tak, že pravdepodobne obaja hrajú hru o získanie "Bobríka mlčanlivosti" vo viere, že sa aj na tento už naozaj riadny "prúser" rýchlo zabudne. Nie, nezabudne. Trestné oznámenie na prokuratúru podala hlavná kontrolórka Horváthová, podľa našich vedomostí aj minimálne jeden z poslancov MsZ  a podáva ho aj občianske združenie  Občan rozhodni. 

Vzhľadom na úmyselné neinformovanie verejnosti v médiách pod kontrolou vedenia mesta, týmto verejne vyzývame primátora a štatutára mesta  Martina Tomčányiho, aby k nezákonnému stavu zistenému kontrolórkou zaujal stanovisko, verejne sa ospravedlnil občanom a obyvatelom mesta a vyvodil voči svojej osobe dôsledky v podobe vzdania sa mandátu. Rovnaká výzva patrí aj jeho zástupcovi Veselickému.  Jedine takýmto spôsobom totiž primátor Tomčányi po nezákonnostiach zistených v Mestskom bytovom podniku, verejnom klamaní občanov, neoprávnenom verejnom dehonestovaní poslanca a občanov poukazujúcich na jeho prešľapy   a následne nezákonnom vyplácaní odmien vo výške takmer  150 000 Eur dokáže, že v sebe má aspoň trošku úcty k zákonom ako aj k mandátu, ktorý zastáva.

K vyvodeniu zodpovednosti ho vyzval aj poslanec Michal Hanus.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Miloš Majko
159
Autor: Miloš Majko
159
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Miloš Majko
159
Autor: Miloš Majko
159
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign