Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Porovnajme si naše súčasné členstvo v NATO s niekdajším členstvom vo vojenskom pakte komunistických štátov - Varšavskej zmluve.

Miloš Majko12. 03. 2019 22:07:13Aktuálne témy

Porovnajme si naše súčasné členstvo v NATO s niekdajším členstvom vo vojenskom pakte komunistických štátov - Varšavskej zmluve.
Ako člen Varšavskej zmluvy Československo vynakladalo na armádu v niektorých rokoch až 19% všetkých štátnych výdavkov (6% HDP) - ako člen NATO investujeme do obrany niečo cez 1% HDP. Ako člen Varšavskej zmluvy sme museli mať dvojročnú povinnú vojenskú službu všetkých mužov - dnes máme malú profesionálnu armádu. V roku 1968 na nás ostatní členovia Varšavskej zmluvy zaútočili a Sovietsky zväz potom na našom území rozmiestnil 75 000 okupačných vojakov, ktorých sme museli živiť. V dejinách NATO nikdy nedošlo k útoku armád proti niektorému svojmu členovi, na našom území nie sú žiadni okupační a vlastne ani spojeneckí vojaci. Hegemón Varšavskej zmluvy Sovietsky zväz využíval územie Československa doslova ako kolóniu - napríklad za vyťažený český urán, z ktorého sa vyrábali sovietske jadrové zbrane, platil len zlomok jeho skutočnej ceny, a pri jeho ťažbe pracovali politickí väzni ako otroci odsúdení na smrť ožiarením. Dnes nám chcú dať USA peniaze na rekonštrukciu letísk, ktoré by slúžili spoločnej obrane NATO, ale naše ministerstvo obrany vedené nominanti SNS tieto peniaze odmieta. Sovietsky zväz rozumej imperiálne Rusko vnímal naše územie a našich vojakov ako spotrebný materiál, ktorého úlohou je zhorieť v prvých dňoch prípadného konfliktu, aby potom nastúpili sovietske vojská kdesi z hlbín Ázie. Dnes sa už nenachádzame na línii geopolitického konfliktu a nárazníkovú zónu pre nás tvoria pobaltské štáty a Ukrajina. - Nech sa na to pozerám z ktorejkoľvek strany, vyzerá to s odstupom času ako malý zázrak. Až na tých SNSákov a Harabina.

Fotka Juraja Smatanu.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign