Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 16. 10. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

To akože myslíte vážne, alebo sa blbí len robíte?

Miloš Majko11. 07. 2019 15:13:22Tak to vidím ja...
200

Najskôr som chcel diskusiu pod listom primátorovi Tomčányimu od občanov uverejneným tu:   http://www.seredonline.sk/clanky/hluk-zabija-primator-bol-poziadany-aby-v-tomto-smere-zjednal-napravu-avsak-ako-obycajne-bez-odozvy-/   nechať z mojej strany úplne bez akejkoľvekj reakcie. Neriešil som ani anonymné príspevky primitívne  útočiace priamo na moju osobu. Mal som zato, že čo i len minúta času venovaná reakcii na ne, by bola zbytočná. Autor výzvy adresovanej primátorovi je podpísaný a normálny človek podľa mňa zámer poškodených občanov pochopiť musí. S tými ostatnými strácať čas nemá zmysel...

Pod článok ale pribudol príspevok:

nechápem | 10-07-2019 11:04:19 |
P. Majko naozaj chcete aby toto mesto skapalo ? Raz za čas tu je konečne nejaký koncert a aj to vám vadí a aj dôchodcom žijúcim pri amfíku. To naozaj nevydržia ten jeden deň ?

V príspevku som priamo oslovený, je napísaný slušne a ja preto znovu cítim potrebu vrátiť sa k v podstate oznamu a analyzovať zopár príspevkov pod ním.  Nie preto, že by ma vyviedli z rovnováhy, ale pre odhalenie skutočnej a nefalšovanej degenerácie niektorých ľudí, ktorí zjavne:

1.  nečítajú z publikovaného materiálu viac než nadpis

2.  síce čítajú, no nedokážu obsah ani len analyzovať, tobôž pochopiť a napriek tomu majú potrebu verejne zaujať k veci stanovisko

3.  netuším či čítajú alebo pochopia, no vôbec nehľadia ani len na elementárne základy demokracie definované jednoducho - "moje práva končia tam, kde začínajú práva iného"

4.  hľadia len na svoj osobný záujem a prospech a oprávnené nároky  iných sú im  ukradnuté

5.  neriešia obsah vôbec, keď však vidia meno, útočia a osočujú z princípu

Už vidím tých, ktorí sa rozčuľujú nad mojim vyjadrovaním a preto začnem hneď perlou hodnou nominácie na Jozefovu cenu "Bulo roka". Vlastne sa výstižne aj podpísal:

Stupid | 09-07-2019 09:04:12 |
Ja mam skor pocit ci si to nepise Majko sam sebe. Majko si parazit a si skodna zver a primatora nechaj robit pracu lebo ty na taky post nemas ani rozum ani vzdelanie a parazit ostane vzdy parazitom. Kus odporneho cloveka.hnus

No dobre, nie každý bol v rade dostatočne vytrčený, keď Boh rozum rozdával... Toľko moja reakcia k osobe pisateľa uvedeného príspevku.

S určitým smútkom musím povedať, že už začiatkom leta sa mimo realitu pohybuje podstatne viac diskutujúcich a to nielen pod spomenutým článkom. Priamo pod ním  popravde je mimo každý, kto v súvislosti s jeho obsahom spája moju osobu. (Niežeby som bol proti, no Trnavská je predsa len podstatne ďalej od amfiteátra.) Objektívne môžem teda skonštatovať  fakt, že hudba je počas koncertov počuť až na druhom konci mesta a teda sa týmto verejne pripájam k oprávnenej požiadavke v tesnej blízkosti bývajúcich ľudí. Áno, aj oni majú svoje práva napriek tomu, že im ich vedome iní uberajú.

V samotnom v podstate  ozname občanom je hneď v úvode napísané a červeným zvýraznené: "Dnes sme do redakcie dostali ďalší e-mail dotýkajúci sa aktuálnej problematiky v meste. Uverejňujeme ho v plnom znení a bez akýchkoľvek zásahov."

Napriek týmto dvom vetám (jediné, čo je v článku moje) a to dokonca so zvýrazneným obsahom, našiel sa dostatok ľudí, ktorí boli schopní napísať aj toto:

zvedavec | 10-07-2019 14:14:50 |
A zase Skuben, Majko. všetko im vadí ! Ohradte Sered´ a nič nerob pre mladích v Seredi - Podľa Skubena a Majka. To ozaj nemôž byť v Seredi nič. Dva -tri krát do roka skupiny pre mladích to sa nedá vydržať ? Ste trápny Skuben a Majko.

a tiež toto:

Fero - Majkovi a jeho Skubimu | 09-07-2019 10:22:26 |
Majko,zas plačeš a kydáš teraz aj so Skubeňom na primátora?
Robíš aj niečo iné vôbec? Každý jeden článok, čo napíšeš,je iba o primátorovi.
SeredHnojLajn už s tebou v poslednom čase ide iba dolu vodou ty chudáčik...
Väčšina občanov Serede sa teší z nového Amfiku a koncertov v ňom.
Vždy sa musí nájsť pár ľudí, čo sa len sťažujú. A ty sa ukazuješ ako chudák, čo k nim patrí... Aj so Skubeňom momentálne.

a ešte toto:

Hahaha | 09-07-2019 09:34:14 |
Seredský Pat a Mat sú opäť na scéne. Majko a Skubeň ako Vám len haraší😅

Smutný to národ, ktorý splodil a živí takéto indivíduá. Nie pre to, čo sú schopné verejne napísať, ale preto, že u nich absentujú zábrany čokoľvek písať. Kto nevie (nie je ochotný) čítať, mal by maximálne pozerať obrázky, určite nie písať...

Práve toto sú ludia, ktorí sa odvolávajú na demokraciu, no bez zábran  slobodu danú im práve demokraciou anonymne zneužívajú. Bez hanby a pudu sebazáchovy útočia na iných ľudí, osočujú ich, verejne urážajú a zabúdajú na základný prvok demokracie - "moja sloboda končí tam, kde začína sloboda tvoja".

Hlavne sociálne siete spôsobili uplnú stratu sebakontroly a pocit, že vo svojom virtuálnom živote si človek voči iným  môže dovoliť všetko. Postupné zákonmi obmedzované správanie sa na internete je výsledkom práve takýchto uletených jedincov. Ako obyčajne, na správanie sa bláznov a polobláznov doplatia aj všetci slušní ľudia. Možno len preto, lebo v sebe nedokážu nabrať odvahu a individuá v diskusiách upozorniť na ich primitivizmus. A vlastnou aktivitou ich z diskusií dostať preč. Alebo aspoň normálnymi názormi ich "prekričať".  A tak nedokážu demokraciu ochrániť pre seba a naše deti.

Sloboda nikdy nebola, nie je dnes a ani v budúcnosti nebude  samozrejmosťou. Sloboda si totiž vyžaduje zodpovednosť jednotlivca. A to je naozaj vec vážna. 

Na záver v súvislosti so Skubeňovým  listom primátorovi Tomčányimu snáď len pripomenutie "drobnosti":  Je to ako s fajčením pri nefajčiaroch. Fajčiar fajčiť môže, no svojim konaním nesmie  obťažovať nefajčiarov. To je demokratické. Ničenie vlastného zdravia fajčiarovi zakazované nie je, no spoločnosť (a aj logika) hovorí, že nefajčiar má právo nemať zdravie ničené osobným záujmom (pôžitkom) fajčiara...

Na rozdiel od pravdepodobne viacerých autorov príspevkov v diskusii, ja som si obsah listu prečítal. Nikde v ňom v mene poškodených občanov Skubeň nežiada zatvorenie amfiteátra, či zrušenie koncertov. Jediné čo ľudia žiadajú, je zníženie pre nich neznesiteľného hluku. Teda volajú po základnej ľudskej  tolerancii a rešpektovaní práv iných. Považujete to za príliš veľkú trúfalosť 30 rokov po revolúcii a budovaní demokracie?

Prečítaním si teda niektorých skutočne obsahovo od normálnosti uletených príspevkov sa pýtam: "To akože myslíte vážne, alebo sa blbí len robíte?"

- - -

Redakčný systém neumožňuje publikovať článok alebo fotografiu anonymne, či s uvedením fiktívneho mena. Každý z tímu  autorov publikujúcich na  SOL musí použiť vlastnú registráciu, prípadne podnet občana, výzvu, oznam či pozvánku na akciu je možné publikovať pod registráciou "redakcia".

Ja osobne (Miloš Majko) publikujem všetko (bez rozdielu či s obsahom súhlasím alebo nie - ide o prípad oznamov, stanovísk občanov, podnetov a pod.) pod svojou osobnou registráciou.  Spolieham sa na to, že aspoň priemerne inteligentný čitateľ vie identifikovať autora listu, keďže je pod ním podpísaný.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign