Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 16. 10. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Vedenie mesta na kritiku reagovat vie aj okamžite. Ma na to aj kapacity. Na čo reaguje, je otazkou priorít.

Miloš Majko03. 07. 2019 00:28:48Aktuálne témy

Sereď  |   Vďaka článkom publikovaným k téme nepokosenej trávy a buriny v meste sme získali mimoriadne cenné informácie.

V diskusii sa našlo niekoľko ľudí uvažujúcich triezvo so schopnosťou rozpoznávania  normálneho stavu a zodpovednosti volených zástupcov za mesto, no aj opačne. Našli sa aj jedinci pohybujúci niekde mimo realitu a obhajujúci neobhájiteľné. O tom je život  a asi to tak má byť.

- - -

V článku  pod titulom   "Môže sa stať, že občanom dojde trpezlivosť a pristúpia k podstatne tvrdším prejavom nespokojnosti, ako verejná kritika." uverejnenom 28.06. 2019 obyvatel mesta konštatoval, že napriek jasnej a zrozumiteľnej verejnej kritike vedenia mesta a neschopnosti primátora Tomčányiho reagovat na oprávnené potreby občanov, náprava neuspokojivého stavu v údržbe verejného priestranstva vykonaná nebola. Celý článok vrátane diskusie nájdete tu: http://www.seredonline.sk/clanky/moze-sa-stat-ze-obcanom-dojde-trpezlivost-a-pristupia-k-podstatne-tvrdsim-prejavom-nespokojnosti-ako-verejna-kritika/

Obyvatel mesta trpiaci neschopnosťou vedenia mesta nám do redakcie dnes ráno poslal túto správu:

Náprava teda nastala po týždni. A to napriek tomu, že nepokosené neboli okrasné priestory, ale detské ihrisko a to na začiatku prázdnin. Inak ako hanbou pre primátora Tomčányiho takýto prístup k správe vecí verejných nazvať nemožno.

Myslíte si, že ide o tendenčné tvrdenie? Nerobte závery, pokým nepoznáte fakty.

- - -

Včera v nočných hodinách, resp. dnes presne  o  02. 07. 2019 00:04:19  sme uverejnili článok pod titulom:  "Z predvolebnej pýchy, povolebná ostuda...", v ktorom sme poukázali na burinou zarastený štrkom vysypaný nápis  SEREĎ, ktorý na jednom z vjazdov do mesta pribudol pred komunálnymi voľbami. Uznávam, titulok článku bol výstižný a tak verím, že oslovil presne tých ľudí, ktorých osloviť mal. Samozrejme že to bolo účelom článku a 57 uverejnených fotografií. Práve na nich boli zdokumentované pre občanov aj dve iné rovnako dôležité skutočnosti. Jednou je nepokosenie trávnatej plochy okolo nápisu a druhou vyhotovenie nápisu  a k tomu použité materiály. (na túto tému pripravujeme samostatný článok) Celý článok vrátane diskusie si môžete prečítať tu: http://www.seredonline.sk/clanky/z-predvolebnej-pychy-povolebna-ostuda/

Čo je v kontexte k spomenutým článkom dôležité?

Dnes okolo obeda sme prechádzali okolo nápisu a - burina bola vytrhaná.

Nápis SEREĎ bol teda čistý. Netušíme, či bol vyčistený hodinu predpoludním, alebo hneď ráno. V každom prípade burina bola odstránená v priebehu jednej až štyroch pracovných hodín!! Treba povedať, že na pokosenie verejného priestranstva sa čas nenašiel rovnako, ako na pokosenie detského ihriska na jednom zo sídlisk.

Zrátané a podčiarknuté: Vedenie mesta na kritiku reagovat vie aj okamžite. Ma na to aj kapacity. Disponuje aj dostatkom finančných prostriedkov pochádzajúcich  z daní nás občanov.  Dnes teda s istotou vieme, že na čo konkrétne  vedenie mesta reaguje, je otazkou priorít.  Žiaľ, nie priorít občanov, ale jednotlivcov, prípadne úzkych záujmových skupín.

Či to takto zostane a ako dlho, je len na samotných občanoch.

- - -

Ponámka na záver:

Po publikovaní článku krátko pred  22. hodinou, nám do redakcie prišiel e-mail s fotografiou:

Síce pokosené ale asi preto aby sa tam bagre a robotníci nestratili a preliezky a hojdačka vidíte ako je na tom. Alebo tam idú robiť Disneyland park? 😂😂😂 Neviem asi majú nejaký nový zámer renováciu nevidím do toho len mi to prišlo už až smiešne .
Norbert Antala

Samospráva teda znovu pravdepodobne neinformovala ani len obyvatelov najbližších činžiakov, čo a kto ide na verejnom priestranstve a rovno pod ich oknami robiť. Celé zle. "Pán primátor, stále nechápeš, že máš spravovať  nie svoju vlastnú firmu, ale veci verejné?"


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign