Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Pobedim

159

DHZO Pobedim |MM|   Zhodnotenie a naplánovanie činnosti DHZ nastalo 24.2.2018. Výročná členská schôdza (VČS) sa uskutočnila za účasti 37 členov DHZ. Z hostí, nemohli na VČS chýbať starosta obce Pobedim Mgr. Martin Lednicky, ktorý mal medzi hosťami i svojho kolegu, starostu obce Podolie PaedDr. Rastislava Bobockého a návštevou nás poctil aj člen prezídia DPO SR Bc. Jozef Smolinský.

            V onen deň sa niektorým z našich členov zúčastnili pohrebu bývalého veliteľa DHZ Čachtice pána Ľudovíta Opatovského. Po ich príchode sme si všetci uctili jeho pamiatku i pamiatku na nedávno zosnulého člena pána Ľubomíra Čecha.

             Správa o činnosti za minuloročné obdobie bola značne rozsiahla. Počet zásahov DHZO Pobedim sa na konci roku zastavil na čísle 58, z čoho 24 bolo výjazdov pri požiar. Pričom z požiarov v našej obci sa evidujú 4, a mimo obec 20. Najväčší z nich sa stal 30. júna a bol to požiar obilia na koreni, ktoré bolo zasiate na poli Bočan a na Dolnom poli. Dá sa povedať, že väčšina z požiarov mala príčinu z nedbanlivosti a chabej prevencii. Avšak DHZ Pobedim nie je len zborom, ktorý sa zaoberá iba zachraňovaním pred živlami, záchranu vie podať aj inak. Jednou z takých záchran je aj darcovstvo krvi, ktoré sa u nás uskutočňuje pod záštitou Miestneho spolku Slovenského červeného kríža. Slovenský červený kríž totiž v tomto roku vyznamenal aj členov z našich radov a to striebornou Jánskeho plaketou Jána Ivaniča, Miloša Palkoviča a Ivana Pätnického mladšieho. Touto cestou im v mene výboru DHZ ďakujem.

            Postupne schôdza pokračovala jednotlivými bodmi, až prešla k bodu diskusie. V diskusii bol o slovo vyzvaný starosta Podolia, ktorý kladne hodnotil činnosť DHZO Pobedim na území obce Podolie a naznačil aj možnú zmluvnú spoluprácu, ktorú by chcel v budúcnosti nadviazať. Starosta Pobedima, ktorý taktiež zhodnotil doterajšiu činnosť a spoluprácu s obcou. Taktiež spomenul i nastávajúce udalosti, s ktorými sa budeme musieť popasovať. Pretože v tomto roku náš Pobedim čaká udalosť krajského významu a tou je Krajská súťaž dobrovoľných hasičských zborov. Bc. Jozef Smolinský oboznámil členov o dianí vo vyšších orgánoch DPO SR a taktiež povedal pár slov k už spomínanej pripravovanej Krajskej súťaži dobrovoľných hasičských zborov. Ján Ivanič sa opýtal Mgr. Martina Lednického, prečo je plánované postaviť garáž pre hasičské vozidlo ako prístavbu k súčasnej kotolni bývalej materskej škôlky a nie ako prístavbu k hasičskej zbrojnici. Mgr. Martin Lednický odpovedal, že výstavba nie je možná z dôvodu umiestnenia inžinierskych sietí a stavieb vedľa hasičskej zbrojnice.

            Po vynikajúcich pečených kolenách, ktoré pre VČS zabezpečil Rastislav Čop sa do večera spomínalo v družných rozhovoroch na minulé časy DHZ, z ktorých dobrý poslucháč si mohol vziať len veľa ponaučenia no i špásu.

Ing. Matej Palkovič – tajomník DHZ Pobedim

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: DHZO Pobedim
159
Autor: DHZO Pobedim
159
Autor: DHZO Pobedim


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign