Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Trenčianske Teplice
Begam Trnava
Označenie inzercie

Dnes je 17. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Vox populi

Martin Guliš | 2015-11-08 16:22:07
Hovorí sa,že každý národ má takú vládu,akú si zaslúži.Nechcem polemizovať do akej miery je tento výrok pravdivý,ale niečo na tom bude.Slovensko je mladá krajina a k hrdosti k nej sa stále prihlasuje málo spoluobčanov.Do určitej miery je to ovplyvnené hlavne politikou, ktorá na Slovensku panovala a panuje.Prakticky neexistovala a dodnes neexistuje jediná vláda,ktorá by nemala za sebou škandály.Rôzne kauzy,korupcia sprevádza každú vládu.Vo vyspelých demokratických krajinách ľudia vždy citlivo vnímajú kauzy a samozrejme v následných voľbách patrične aj hlasujú.Na Slovensku ,akoby sme trpeli stratou pamäti,inak sa nedá vysvetliť,že si opätovne volíme rovnakých zástupcov.Pristupujeme nezodpovedne nielen k voľbám,ale k celej krajine.Často počuť-k voľbám nepôjdem,kašlem na nich.Málokto si však uvedomuje,že trestáme nie politikov,ale seba.Volebný systém je žiaľ nastavený tak,že vládu vie zvoliť hoci "len" 500 ľudí.Preto je potrebné vždy využívať svoje právo,slobodnú vôľu vo voľbách.Ak sme presvedčení,že neúčasťou vo voľbách vytrestáme politikov,sme na omyle.Stane sa jediné-zastupovať národ bude osoba s ktorou súhlasí nízke percento ľudí.Je to daň za nezáujem rozhodovať o budúcnosti krajiny.Rozhodli zúčastnení na voľbách.V úvode som písal,že vláda je odrazom občanov.Vieme,že politické strany majú v radoch poslancov,ktorí sú často krát poslancami v regiónoch,starostovia,primátori.Ak budeme sledovať prácu týchto ľudí v regiónoch,potom budeme vedieť správne posudzovať pred voľbami.Pretože štýl práce v regióne prenesú do samotnej NRSR prípadne až vlády.Ak vieme,že v regióne,v obci poslanec nie je činný,ťažko očakávať zmenu na vyšších postoch.A takisto naopak-Ak poznáme vo svojom okolí rôzne vybudované a hlavne predražené projekty financované z eurofondov,tažko očakávať,že vo vláde začne šetriť a bude zodpovedný.Ak budeme dôsledne sledovať regionálnu politiku,budeme vedieť lepšie vyberať aj vládu.Častokrát počuť o rozkrádaní eurofondov vládou.Je pravdou,že mnohé projekty sú predražené a ich cena nezodpovedá realite.No pravdou však je i fakt,že vláda prerozdeľuje financie a to na základe projektov.A tie projekty sa tvoria práve v regiónoch,obciach a miestach.Preto je potrebné,aby sme sa viac zaujímali o to,ako funguje to,čo je nám najbližšie.Svoje mesto,obec.Ak budeme dozerať na samosprávu,budeme sa zaujímať ako sú využívané naše podielové dane,potom budeme vedieť už v regiónoch "čistiť" kandidátov do vysokej politiky.Nie je možné očakávať od štatutára zodpovednosť v prípadnej vláde,ktorý privedie mesto,obec k nútenej správe.Zlý hospodár v obci,bude ešte horší vo vláde......

Pre pridávanie príspevkov do Vox Populi sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ.

Komunikácia medzi užívateľmi Vox populi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov-prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel Vox populi, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá Vox populi, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.
Zobrazujem 0 - 1 z 1 názorov.
Vyhľadávanie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
PRÁVNE RADY OBČANOM
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign